-
Петроградська Рада робітничих і солдатських депутатів (Петроградська рада, Петрорада) — нелегітимний колегіальний представницький орган влади створений у Петроград явочним порядком у дні Лютневої революції 27 лютого (12 березня) 1917, який претендував не тільки на найвищу владу у місті Петрограді
-
2 березня 1917 року Микола II приймає рішення про зречення. Він підписав Маніфест про зречення та указ про призначення князя Георгія Львова головою Ради міністрів.
-
у Києві утворено Українську Центральну Раду (УЦР), представницький орган українського народу, а після проголошення УНР - вищий законодавчий орган держави.
-
Маніфестація патріотичних сил на підтримку Української революції, демонстрація піднесення українського національно-визвольного руху, яка засвідчила його масовий характер та устремління патріотичного українства до національного самовизначення.
-
Декларував проголошення автономії України у складі Росії; визначав, що головним джерелом влади в країні є український народ.
-
Генера́льний секретаріа́т — виконавчий орган Української Центральної Ради, що діяв з 15 (28) червня 1917 до 9 (22) січня 1918 року. За визначенням УЦР, «вищий революційний орган українського народу».
-
Був певним кроком назад, компромісом із Тимчасовим урядом. Проголошував, що остаточно форму автономії України буде вирішено Установчими зборами Росії.
-
Проголосив Українську Народну Республіку: Україна не відокремлювалася повністю від Росії, але вся влада належала тільки Центральній Раді та Генеральному Секретаріату
-
Декларував незалежність України. УНР проголошувалася «самостійною, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу».