Фредерік Перлз

  • Народження Ф. Перлза

  • Приступає до вивчення медицини

    У 1913 році приступає до вивчення медицини — без особливого інтересу, розглядаючи її як шлях до філософії і фізіології — і (мабуть, в 1916 році) знаходить для себе Фрейда та психоаналіз. За його власним визнанням, сексуальна проблематика захоплює його.
  • Отримує ступінь доктора медицини

    У 1921 році нарешті отримує ступінь доктора медицини і починає займатися психіатрією з її «медикаментами, електричними штуками, гіпнозом і розмовами».
  • Початок 7-річного курсу психоаналізу

    1925 рік — початок 7-річного курсу психоаналізу, спочатку у Вільґельма Райха, потім у Карен Горні. Називає цей період «марним життям на кушетці»: Райх, по відчуттях Перлза, не може намацати в ньому нічого істотного, Перлз «відчуває себе тупим», а в Карен Горні — закохується. Спроба подарувати їй квіти призводить лише до того, що Горні аналітично інтерпретує цей вчинок. Це образило Перлза.
  • Одружується на Лорі Познер

    У 1930 році одружується на Лорі Познер, з якою познайомився у Франкфуртському університеті. Лора, доктор психології, займається гештальт-психологією і знайомить Перлза з усіма останніми розробками в цій галузі. Через неї ж він отримує доступ до екзистенціалізму, зокрема до філософії Мартіна Бубера (відносини Я-Ти і Я-воно) і до теології Пауля Тілліха (мужність існування).
  • Переїзд до Південної Африки

    У 1933 році, після приходу до влади Гітлера, Фріц Перлз, Лора Перлз і їх старша дочка Рената їдуть до Голландії, а рік по тому перебираються до Південної Африки. Перлз їде туди, формально залишаючись ортодоксальним психоаналітиком: «Я їду проповідувати фрейдівське євангеліє в Південній Африці», — і засновує там інститут психоаналізу.
  • Period: to

    Служба в армії

    У 1942 році Фріц пішов у південноафриканську армію, де він служив як психіатр в званні капітана до 1946 року.
  • Перлз переїхав до Нью-Йорку

  • Формулює початки свого власного терапевтичного підходу

    У 1951 році в співавторстві з Ральфом Гефферліном і Полом Гудменом публікує книгу «Гештальт-терапія: збудження і зростання людської особистості», в якій він вперше формулює початки свого власного терапевтичного підходу. Незабаром після цього був організований Нью-Йоркський інститут гештальт-терапії, центр якого знаходився в квартирі Перлза.
  • Перлз став лідером в русі за розкриття потенціалу людини

    У 1964 році він увійшов до штату знаменитого Інституту Есален в Біг Сюр, штат Каліфорнія. Перлз став лідером в русі за розкриття потенціалу людини.
  • Опублікував найвидатніші роботи

    У 1969 році Перлз перебрався до Британської Колумбії, де на острові Ванкувер заснував гештальт-громаду. У тому ж році він опублікував дві найбільш відомі нині роботи — «Гештальт-терапія в дослівному викладі» (Gestalt Therapy Verbatim), а також «Всередині і поза помийного відра»
  • Смерть Ф. Перлза

    Фріц Перлз помер у віці 76 років 14 березня 1970 року після нетривалої хвороби (ускладнення після раніше проведеної операції на серці). Незадовго до смерті він працював над двома книгами — «Гештальт-підхід» і «Свідок терапії». Ці роботи були видані посмертно, в 1973 році.