Історія інтернету

  • Period: to

    Початок історії інтернету

    Поява основних концепцій Усі сучасні мережі починаються з концепції обміну інформацією через комп'ютери. У 1960-х роках у США науковці працюють над проектами обміну даними між комп'ютерами. Одним із важливих проектів був ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network), який став основою для розвитку Інтернету. ARPANET зв'язував комп'ютери вчених і дослідників у різних університетах.
  • Перша версія протоколу

    Розвиток технології У 1970-х роках була створена перша версія протоколу для зв'язку між комп'ютерами — TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol). Цей протокол став стандартом для передачі даних в мережах, включаючи Інтернет. У 1973 році відбулася перша міжконтинентальна передача даних через ARPANET, що зв'язала США і Великобританію.
  • Розширення мережі

    Розширення мережі У 1983 році ARPANET прийняв стандарт TCP/IP, і це дало початок нової мережі, яку ми зараз називаємо Інтернетом. У той час з'явилися перші доменні імена та IP-адреси для сайтів. Крім того, в 1989 році Тім Бернерс-Лі запропонував концепцію World Wide Web (WWW) — глобальної інформаційної системи, яка дозволяла користувачам переглядати документи за допомогою гіперпосилання.
  • Інтернет для всіх

    Інтернет для всіх Інтернет почав набирати популярність у 1990-х роках за допомогою нових веб-браузерів, таких як Mosaic (1993), які дозволяли користувачам легко переглядати веб-сторінки. У 1995 році компанія Netscape випустила свій браузер, який став великим кроком для популяризації Інтернету серед широкої аудиторії. Одночасно з'являються перші комерційні інтернет-послуги та провайдери, які дозволяють людям підключатися до Інтернету за допомогою телефонної лінії.
  • Бум соціальних мереж

    Бум соціальних мереж Інтернет продовжував стрімко розвиватися. З'явилися соціальні мережі, такі як Facebook (2004), YouTube (2005) та Twitter (2006), які змінили спосіб спілкування людей і створили нові формати медіа-контенту. У цей період Інтернет стає основним засобом комунікації, навчання, бізнесу та розваг.
  • Мобільний інтернет

    Мобільний Інтернет та хмарні технології З розвитком смартфонів та мобільного Інтернету став доступним у будь-якому місці та в будь-який час. З'явилися нові інтернет-сервіси, такі як Instagram , Snapchat та WhatsApp . Хмарні технології дозволяють захистити дані та працювати з ними онлайн без необхідності наявності фізичних носіїв.
  • Штучний інтелект і нові тенденції

    Штучний інтелект і нові тенденції У 2020-х роках Інтернет-став ще більш інтегрованим у повсюдне життя людей, з розвитком технологій штучного інтелекту, Інтернету речей (IoT) та великих даних. Онлайн-освіта, віддалена робота та цифрова економіка стали комерційними аспектами життя через глобальні зміни, зокрема пандемію COVID-19.