-
A Lezsák Sándor kertjében tartott lakitelki találkozón megalakul a Magyar Demokrata Fórum. Az alapító okiratot kilencen írták alá.
-
-
Hivatalosan a romániai falurombolások elleni tiltakozásnak szánták a rendezvényt melyen 80-100 ezer ember vett részt.
-
Az 1988-as lakitelki találkozón a résztvevők jóváhagyják az alapító okiratot valamint megválasztják a párt első elnökségét.
-
A Gyűlésen megválasztják az új 15 fős elnökséget és az ügyvezető elnököt Biró Zoltánt.
-
Megválasztják Antall Józsefet az MDF elnökének.
-
-
Az első szabad választásokon a mandátumok 42,49%-át szerzi meg így az MDF alakíthat kormányt koalícióra lépve az FKgP-vel és a KDNP-vel.
-
A pártelnök és kormányfő hosszas betegség után hunyt el.
-
Antall halálát követően az addigi belügyminiszter veszi át a miniszterelnöki teendőket a választásokig.
-
-
Für Lajost választják a párt elnökévé.
-
Az MDF, ahogyan azt a népszerűsége is jelezte megbukik az 1994-es választásokon és nem csupán ellenzékbe szorul, de a mandátumoknak kevesebb mint 10%-át sikerül megszereznie.
-
-
Alig több mint két év után Für Lajost Lezsák Sándor váltja a pártelnöki székben.
-
A népszerűségi mélyrepülés a választások után is folytatódik az MDF számára, így parlamenti helyét úgy kívánja biztosítani, hogy választási szövetséget köt, az addigra legerősebb ellenzéki párttá váló Fidesszel.
-
Az MDF az 1998-as választáson listán alig éri el a 3%-os eredményt, csak a korábban kötött választási szövetségnek köszönhetően jut be a parlamentbe és a kerül kormányra.
-
Dávid Ibolya követi Lezsákot a pártelnöki székben és ezzel megkezdődik az MDF egyik meghatározó korszaka.
-
A 2002-es választáson a Fidesz és az MDF választási együttműködése elbukik, MSZP-SZDSZ kormány alakul így az MDF ellenzékbe szorul.
-
A 2004-es európai parlamenti választáson az MDF újra egyedül méretteti meg magát és eléri az 5%-os küszöböt. Ezen felbuzdulva Dávid Ibolya szorgalmazni kezdi a Fidesz nélküli indulást 2006-ban.
-
Egyesülnek az MDF-ből korábban kivált politikusokból álló MDNP-vel.
-
1994 óta először sikerül önállóan bejutnia az MDF-nek a parlamentbe, a továbbiakban elutasítja mind a Fidesz, mind az MSZP politikáját és közeledését, ami kezdetben növeli népszerűségét.
-
-
2008-ban Almássy György indul Dávid Ibolya ellenfeleként a párt elnökválasztásán. A választás előtt pár nappal azonban kiszivárog egy hangfelvétel amely alkalmasnak tűnik Almássy zsarolására, aki rövidesen be is jelenti visszalépését.
-
Csáky András kilépésével megszűnik az MDF parlamenti frakciója.
-
A párt a 2009-es mélyrepülése után új irányvonallal vág neki az aktuális európai parlamenti választásoknak, a korábban inkább baloldaliként ismert Bokros Lajost indítja első helyen a listáján. Az 5%-os küszöböt átlépve egy képviselőt, Bokrost ki is küldheti az EP-be.
-
Kiszivárog egy levél melyet Boross Péter írt a párt elnökségének. Ebben a volt miniszterelnök bejelenti, hogy szakít az MDF-fel, mivel nem tud azonosulni az új politikai irányvonallal.
-
A 2010-es választási bukás után a teljes pártvezetés lemond, így az addigi elnök Dávid Ibolya is.
-
A 2010-es választáson az MDF bár próbál nyitni a baloldali szavazók felé és választási szövetséget is köt az SZDSZ-szel, végül nem éri el a parlamentbe jutáshoz szükséges 5%-os küszöböt.
-
A pártot Makay vezeti, annak 2011 áprilisában bekövetkező megszűnéséig.
-
Az új pártvezetés dönt az MDF teljes átalakításáról, mely magában foglalja az új tartalmi értékeken túl az új nevet és arculatot is.
-
Makay Bokros Lajoshoz fordul, hogy adja vissza a 2009-ben szerzett EP képviselői helyét ugyanis "méltatlan" arra. Bokros nem adta vissza mandátumát.
-
Több mint 23 év után megszűnik a Magyar Demokrata Fórum és utódpártjaként létrejön a Jólét és Szabadság Demokrata Közösség.
-
-
A MDF utódjaként induló JESZ mindösszesen 0,2%-nyi szavazatot szerez a 2014-es országgyűlési választáson.
-
A választáson 4 polgármesterjelöltet tud állítani a párt, akik közül egyet sem választanak meg.
-
Sass László lesz a JESZ új pártelnöke. Makay-t tiszteletbeli elnökké választják.